ARGOS®– najchętniej wybieranym produktem służącym do zatrzymania kiełkowania bulw ziemniaków – w drugiej połowie sezonu przechowalniczego. Dział firmy UPL zajmujący się usługami – Crop Service podsumował sezon przechowalniczy  2022/2023. Klienci firmy UPL wskazali produkt ARGOS jako skuteczne oraz bezpieczne rozwiązanie, które dzięki oferowanej usłudze jest dostępne dla każdego producenta ziemniaków, zajmującego się przechowywaniem wcześniej zebranego surowca.

Dobry start w drugim sezonie przechowalniczym 2022 / 2023 odnotował produkt ARGOS (s.cz. olejek pomarańczowy).

Pierwsze aplikacje środka wyspecjalizowane ekipy UPL Crop Service wykonywały już pod koniec września 2022 roku.  W rejonie Wielkopolski pierwsze odmiany, które trafiały do obiektów przechowalniczych np. ‘Colomba’ już na etapie zbiorów wykazywały lekką aktywność w kierunku kiełkowania bulw.

Niewątpliwie duże znaczenie dla takiego stanu rzeczy miały ciepła i słoneczna pogoda podczas wykopków w wielu regionach Polski ale także susza podczas miesięcy letnich oraz miejscowe gwałtowne opady deszczu, szczególnie dające się we znaki producentom w centralnej Polsce.  

Fot. 1. Ziemniaki odmiany ‘Colomba’ z widocznymi kiełkami, kilka dni po zbiorze 23.09.2022

Usługa? Klucz do sukcesu dla wielu plantatorów

Obecny sezon przechowalniczy 2022/2023 jest dla działu firmy UPL – Crop Service drugim sezonem wytężonej pracy. Od samego początku naszym głównym celem była i jest praca blisko producentów, wspieramy ich decyzje oraz oferujemy najnowsze rozwiązania pod względem technologii oraz jakości usługi. Ponownie względem zeszłego sezonu 2021/2022 zaufało nam wielu stałych klientów, którzy swoje gospodarstwa rolne prowadzą na terenie całego kraju. Cieszymy się także z nowych klientów, którzy zaufali nam oraz produktowi ARGOS i powierzyli opiekę nad swoimi przechowalniami w bieżącym sezonie.  

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, elastycznie dopasowując naszą technologię do jego potrzeb oraz wymagań obiektów przechowalniczych.

Co to oznacza w praktyce?

W bieżącym sezonie 2022/2023 uruchomiliśmy bezpłatną usługę polegającą na ocenie danego obiektu przechowalniczego oraz przygotowaniu infrastruktury do aplikacji środka ARGOS.

W procesie poprzedzającym aplikację środka ARGOS dopasowujemy odpowiednią metodę zamgławiania, która w zależności od architektury budynku, typu wentylacji oraz ilości złożonego surowca wewnątrz może odbywać się na zasadzie zamgławiania metodą na ciepło lub zimno.

Nad całym procesem czuwa nasz kolega Mariusz Kubiak, który pełni rolę inżyniera ds. jakości, a jego głównym zadaniem jest wspieranie naszych klientów w zakresie podejmowania decyzji oraz kontrola jakości przeprowadzonej usługi.

 

Dodatkowo w sezonie 2022/2023 wzmocniliśmy nasze siły w terenie i w tej chwili działają IV niezależne ekipy aplikatorów, które każdego dnia odwiedzają naszych klientów na terenie całego kraju. Każda ekipa jest wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz wiedzę techniczną, aby swobodnie przeprowadzić proces aplikacji środka ARGOS. Dodatkowo każdy lider zespołu aplikatorów posiada stosowne uprawnienia do aplikacji środka ARGOS metodą fumigacji, które regulują przepisy prawa.

Jesteśmy aktywni w najważniejszych rejonach pod względem produkcji ziemniaków oraz na terenie całego kraju.

Jest to nasza największa siła oraz model, który wyróżnia nas na rynku. Dostrzegli to także nasi klienci, którzy potwierdzają, że usługa to bardzo duża wygoda oraz oszczędność czasu, szczególnie dla gospodarstw rolnych nastawionych na produkcję towarową – wyjaśnia Wojciech Binek – Crop Service Manager w UPL Polska.

Fot. 2 i 3. Usługa przeprowadzana przez wykwalifikowane ekipy aplikatorów
UPL Crop Service 2022/2023

Argos oznacza bezpieczeństwo!

Szczególnie w drugiej połowie sezonu przechowalniczego już od stycznia 2023 obserwujemy wzmożone zainteresowanie usługą aplikacji środka ARGOS.

Ten trend widoczny jest zarówno w przypadku producentów indywidualnych oraz dużych firm spożywczych, które produkują frytki, chipsy oraz ziemniaki na świeży rynek.

Wielokrotnie klienci firmy UPL podkreślali, że bezpieczeństwo surowca jest dla nich priorytetem, a szeroko komentowana Europejska strategia „Od pola do stołu” jest traktowana z największą uwagą.

Dodatkowo produkt ARGOS w opinii naszych klientów wykazuje najlepszą skuteczność spośród produktów kontaktowych dostępnych na Polskim oraz Europejskim rynku.

Niewątpliwie wpływ na tak wysoką skuteczność ma stała dawka produktu ARGOS, czyli 100 ml/t ziemniaków oraz brak zapachu i pozostałości po wykonanej usłudze aplikacji. Produkt ARGOS jest preparatem całkowicie bezpiecznym, możliwe jest także stosowanie go w produkcji BIO .

 

To właśnie te argumenty spowodowały, że produkt ARGOS jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem w celu kontroli kiełkowania bulw ziemniaków w drugiej połowie sezonu przechowalniczego 2022/2023 w Polsce i Europie.

Cały czas nie zwalniamy tempa i wykonujemy usługi u naszych klientów polegające na cyklicznej aplikacji środka ARGOS. Szacujemy, że u niektórych klientów plan aplikacji środka ARGOS będzie kontynuowany do lipca 2023, a więc do momentu, w którym ziemniaki będą nadal znajdować się w przechowalniach. To bardzo długi okres, nawet do 10 miesięcy. Dlatego polscy producenci ziemniaków stawiają na sprawdzone, wysokotechnologiczne rozwiązania.

Fot. 4 i 5. Ziemniaki z spalonymi kiełkami po aplikacji środka ARGOS

Czytaj także:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

©2022. UPL Crop Service. All Rights Reserved.

error: Content is protected !!