ARGOS jest unikalnym regulatorem wzrostu, przeznaczonym do zwalczania kiełków ziemniaków podczas przechowywania. Środek zawiera substancję czynną, w 100% pochodzenia naturalnego – olejek pomarańczowy, dzięki czemu jest to produkt w pełni bezpieczny, ponadto po zastosowaniu nie obowiązuje okres karencji oraz nie pozostawia pozostałości.  

Poznaj działanie ARGOS

ARGOS wykazuje szybkie i skuteczne działanie kontaktowe, powodując zasychanie kiełków ziemniaków.

Bardzo ważna jest stała kontrola przechowywanych ziemniaków, aby wyznaczyć optymalny termin aplikacji.

Optymalny termin aplikacji przypada wtedy, gdy widoczne są już na bulwach pierwsze kiełki. Następne zabiegi zaleca się wykonywać co najmniej 3 tygodnie po aplikacji, podczas tego okresu zalecana jest obserwacja bulw ziemniaków.

W przypadku środka ARGOS zalecana jest stała dawka, która wynosi 100 ml/t ziemniaków.

ARGOS a jakość ziemniaków

Działanie środka ARGOS nie wykazuje negatywnego wpływu na jakość skórki ziemniaków. Co więcej nie wpływa również na zapach ziemniaków i produktów z nich wytworzonych oraz barwę podczas smażenia. ARGOS może być stosowany na różne odmiany ziemniaków zarówno na ziemniaki jadalne oraz z przeznaczeniem do przetwórstwa (frytki, chipsy).

Aplikacja ARGOS

ARGOS jest aplikowany w postaci mgły, za pomocą specjalnie przeznaczonych urządzeń takich jak: Synofog lub Cropfog. Mgła równomiernie rozprzestrzenia się w obiekcie przechowalniczym wypełniając całe pomieszczenie, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu. ARGOS może być stosowany zarówno w przechowalniach, w których ziemniaki przechowywane są na pryzmie lub w skrzynio-paletach.

ARGOS dostępny jest wraz z usługą aplikacji, którą można bezpośrednio zamówić na stronie www.uplcropservice.pl

Dodatkowo przed aplikacją możesz skorzystać z indywidualnej analizy przechowalni przeprowadzonej przez naszych specjalistów.

Więcej informacji dostępnych w filmie poniżej:

Kinga Włodarz

Specjalista Crop Service

Czytaj także:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

©2022. UPL Crop Service. All Rights Reserved.

error: Content is protected !!