Podczas Krajowych Dni Ziemniaka w Lęborku obiecaliśmy Państwu nowy projekt dedykowany dla producentów ziemniaka. Szybko przeszliśmy od koncepcji do ciężkiej pracy i stworzyliśmy prostą innowacyjną ofertę, w której polscy rolnicy powierzają swoje plony profesjonalistom.

UPL Crop Service

Zamówienie usługi online + produkt Argos = REALIZACJA

Udowadniamy w ten sposób, że zależy nam na kompleksowej współpracy z rolnikami oraz oferowaniu rozwiązań i technologii, które wpisują się w nowoczesny model prowadzenia biznesu. Już w pierwszym miesiącu działania Crop Service zamgławiliśmy kilkadziesiąt tysięcy ton ziemniaka w całej Polsce.

Jak to działa w praktyce?

Wystarczy na stronie www.uplcropservice.pl zamówić usługę Crop Service wraz z produktem Argos, a my zajmiemy się resztą.

UPL Crop Service 2021 w przechowalni. Ziemniaki w pryzmie, skrzynio palety, śluza wentylacji z kanałami.

Oferta opiera się na pomarańczowej sile zwalczającej kiełki, czyli produkcie Argos. Olejek pomarańczowy to naturalna substancja aktywna, która działa kontaktowo i dlatego nie znajdziemy pozostałości Argos w ziemniaku. Jest to niezwykle ważne w perspektywie wysokich wymagań konsumenta oraz wieloletniej strategii „Od Pola do Stołu” zakładającej produkcję zdrowej żywności. Argos nie posiada również okresu karencji, co pozwala łatwiej zarządzać prawie 8 milionową produkcją ziemniaka w Polsce i w znakomitym stopniu ułatwia złożoną logistykę i natychmiastowy dostęp do plonu ziemniaka z przechowalni.

Kiełki przed aplikacją środka Argos  oraz 7 dni po zabiegu.

Crop Service – ochrona plonów ziemniaka, to nie tylko produkt do hamowania kiełkowania w przechowalni, ale przede wszystkim złożony proces precyzyjnej aplikacji przy użyciu profesjonalnego sprzętu do zamgławiania.

Nagrzewnice do zamgławiania przechowalni na gorąco – CROP FOG, Synofog 2h

Serwisanci Crop Service używają nagrzewnic na gorąco, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i eliminują ryzyko samozapłonu w przechowalni. Urządzenia CROP FOG oraz Synofog generują mgłę o najwyższej jakości, odpowiedniej strukturze i lotności, a w rezultacie jej przenikanie przez pryzmę ziemniaka lub skrzynio palety. Kluczowa w osiągnięciu wysokiej skuteczności jest również optymalna wentylacja wewnątrz przechowalni w trakcie zabiegu.

 Strumień mgły produkowany przez urządzeni Crop Fog. Mgła w przechowalni przy włączonej wentylacji

Doświadczeni i wykwalifikowani serwisanci zadbają o każdy szczegół – również o cały proces przygotowania do zamgławiania (wentylacja przed zabiegiem, stężenie CO2, miejsce wprowadzenia preparatu do przechowalni). Po zabiegu pozostaje tylko zadbać o szczelne zamknięcie magazynu przez następne 48 godzin, po których można włączyć wentylację zewnętrzną.

Pomiar przepływu powietrza w pryzmie w m/s, sprawdzenie kanałów wentylacyjnych

Krystian Rębisz
Menadżer Upraw Polowych

Sebastian Wojtkowiak
Doradca Techniczny Pronutiva Ziemniak

Czytaj także:

UPL Crop Service TEAM

Dział UPL Crop Service to przede wszystkim profesjonalne usługi, bardzo mocno skoncentrowane na działalności postharvest, szczególnie usługi kierowane dla sadowników oraz dla producentów zajmujących się uprawą ziemniaka.

Czytaj więcej »

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

©2022. UPL Crop Service. All Rights Reserved.

error: Content is protected !!