Wykopane ziemniaki trafiają do przechowalni i rozpoczynamy nowy sezon przechowywania. Naszym celem jest przechowanie ziemniaków bez utraty jakości. W tym celu kontrolujemy proces kiełkowania ziemniaków, aby nie dopuścić do strat.

Kiedy w nowym sezonie możemy rozpocząć proces kontroli kiełkowania?

Podstawą jest obserwacja stanu ziemniaków w magazynie. W momencie pojawienia się pierwszych, małych kiełków należy zastosować środek ARGOS, który wykazuje działanie kontaktowe, czego efektem będą przypalone kiełki. Dodatkową zaletą jest brak pozostałości i okresu karencji po zastosowaniu ARGOS, dzięki czemu nie musimy zmieniać logistyki sprzedaży surowca.

Ponadto podczas każdej aplikacji stosowana jest stała dawka środka ARGOS wynosząca 100 ml l/1000 kg bulw ziemniaków.

Dodatkowo przed aplikacją możesz liczyć na wsparcie i kompleksowe doradztwo naszych specjalistów, którzy wykonają analizę przechowalni przed przystąpieniem do aplikacji.

Masz pytania odnośnie usług lub produktów?

Skontaktuj się z nami

Czytaj także:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

©2022. UPL Crop Service. All Rights Reserved.

error: Content is protected !!